گزارشی از سخنرانی های نشست «بحران خاموش»
29 اردیبهشت 1400 - 20:49
بازدید 217
1
در نشست تخصصی بحران خاموش پیام تصویری آیه الله محمدی عراقی و حجه الاسلام و المسلمین قاسمیان پخش شد و حجة الاسلام و المسلمین وافی و جناب آقای قاسمی، به ایراد سخنرانی پرداختند.
ارسال توسط : محمد مهدی حاجی پور
پ
پ

در این نشست سخنرانانِ محترم به موضوعات مختلف پرداختند:

❇️ ابتدا پیام تصویری آیت الله محمدی عراقی (تولیت حوزه علمیه)، به سمع و نظر حضار رسید؛ ایشان ابتدا توضیحی در مورد اهداف برنامه تقدیر از خانواده‌های باشکوه مشکاتی ارایه دادند و سپس با یادآوری سیاست‌های مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در مورد افزایش جمعیت، بر ادامه این فعالیت‌ها و لزوم اشتراک تجربیات خانواده‌های با شکوه مشکاتی تأکید فرمودند.

❇️ در ادامه حجت الاسلام و المسلمین مسلم وافی سخنانی در ضرورت توجه به ابعاد بحران کاهش موالید، علل و پیامدهای آن و همچنین وظایف حوزه‌های علمیه در این برهه مهم ارائه فرمودند. ایشان برخی از تجربیات شخصی در اداره خانواده 12 نفری خودشان را بیان فرمودند و تأکید کردند که مشکلات اقتصادی تأثیر بسیار کمی بر کاهش موالید دارد مخصوصاً که تجربیات افراد مختلف نشان می‌دهد که با افزایش موالید برکت رزق خانواده بسیار بیشتر می‌شود.

❇️ در ادامه و پس از پخش کلیپ هایی در موضوع جمعیت، پیامی تصویری از حجت الاسلام و المسلمین قاسمیان (استاد راهنمای گروه فقه راهبردی) پخش شد که در این پیام ضمن اشاره به نحوه انتخاب موضوع جمعیت و فرزندآوری توسط گروه فقه راهبردی،‌ توضیحاتی در مورد مدل و روش حل این مسأله و ارکان برنامه‌های علمی و تحقیقاتی گروه ارایه فرمودند.

❇️ سپس جناب آقای صالح قاسمی (دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت) با اشاره به آمارها و اسناد دقیق علمی، ابعاد متعدد کاهش جمعیت و آثار مختلف این کاهش را برای طلاب تبیین کرده و به برخی از مهمترین وظایف طلاب در این زمینه اشاره کردند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.